Պայմանագրային զինծառայողը կալանավորվել է կնոջը սպանելու մեղադրանքով 01/17/2014 11:15 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կնոջը խեղդամահ անելու մեջ մեղադրվող պայմանագրային զինծառայող, Տավուշի մարզի բնակիչ Հովսեփը Իսրայելյանը կալանավորվել է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական վարչության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը՝ հավելելով, որ Հ.Իսրայելյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ (սպանություն, ապօրինաբար մեկ ուրիշին դիտավորությամբ կյանքից զրկելը):
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել հունվարի 13-ին։ Ըստ նախնական վարկածի, խանդի պատճառով 28-ամյա Հովսեփը Իսրայելյանը խեղդամահ է արել իր կնոջը՝ 26-ամյա Հասմիկին Զաքարյանին, ապա՝ մեղայականով ներկայացել ՀՀ պաշտպանության նախարարության Տավուշի մարզի ռազմական ոստիկանություն։
Երիտասարդ ամուսիններն ունեն երկու անչափահաս երեխաները՝ 6-ամյա աղջիկ և 4-ամյա տղա, ովքեր դեպքից հետո տեղափոխվել են ազգականների տուն:

Военнослужащий -контрактник Минобороны Армении взят под стражу по обвинению в убийстве своей супруги 01/17/2014   11:47  |  Актуальная тема
Военнослужащий контрактной службы, житель Тавушской области Овсеп Исраелян, обвиняемый в удушении своей супруги, взят под стражу. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственного управления Минобороны РА Мэри Саргсян. Она также отметила, что О. Исраеляну предъявлено обвинение по признакам ч. 1 ст. 104 УК РА (убийство, незаконное лишение жизни другого человека)
Напомним, инцидент произошел 13 января. По предварительной версии, 28-летний Овсеп Исраелян на почве ревности задушил свою жену – 26-летнюю Асмик Закарян. Офицер явился с повинной в военную полицию Тавушской области Минобороны РА.
Молодая пара воспитала двоих детей – шестилетнюю девочку и четырехлетнего мальчика,. В настоящее время дети находятся у родственников.