Նորակոչիկին ծեծի ենթարկելու գործով ձերբակալվել է նաև դասակի հրամանատարը 01/17/2014   10:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նորակոչիկ Մհեր Խլղաթյանին ծեծի ենթարկելու կասկածանքով ձերբակալվել է երրորդ անձ՝ նույն զորամասի դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Հրաչ Սամվելի Մնացականյանը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՊՆ քննչական վարչության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Հրաչ Մնացականյանը ևս ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 358.1 հոդվածի, 3-րդ մասի, 1-ին կետով վերընշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով`«մի խումբ անձանց կողմից զորամասում կամ զինվորական ծառայություն կրելու այլ վայրում ստորադասին (ենթակային) ծեծելը կամ նրա նկատմամբ այլ բռնություն գործադրելը:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էին սույն հոդվածի հատկանիշներով ձերբակալվել էին նաև նույն զորմասի բուժծառայության պետ, կապիտան Արման Թադևոսյանը և կրտսեր սերժանտ Վահե Օհանյանը:
Հիշեցնենք, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, եթե անզգուշությամբ առաջացրել են ծանր հետևանքներ և 358.1 2-րդ մասով` զինվորական ծառայության պարտականությունները կատարելու կապակցությամբ ստորադասի նկատմամբ բռնություն գործադրելը:
09:14 17/01/2014  |  ՄամուլՆորակոչիկը վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխվել է հիվանդասենյակ. նրա վիճակը միջին ծանրության է
12:35 15/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Երեխու ձեռքերը սաղ այրված են, վրան հանգցված ծխախոտի հետքեր կան ու ծեծված է». ԳԱԼԱ
09:27 15/01/2014  |  ՄամուլՄհեր Խլղաթյանի առողջական վիճակում դրական ընթացք կա. նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում
11:45 14/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինվորին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ նշանակվել է ծառայողական քննություն. Սեյրան Օհանյանը գործը վերցրել է իր անձնական վերահսկողության տակ
10:32 14/01/2014  |  ՄամուլԲուժկետու՞մ են զինծառայողի նկատմամբ բռնություն են կիրառել
20:36 13/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինծառայողին ծեծի ենթարկելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
18:32 13/01/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՔննիչներն այցելել են ծեծի ենթարկված զինծառայողին. ՊՆ-ն առայժմ խուսափում է դեպքի վերաբերյալ պաշտոնական մեկնաբանություններից
15:35 13/01/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶինվորի վիճակը խիստ անհանգստացնող է. Ծեծի ենթարկվե՞լն է պատճառը, թե՞ թոքաբորբը

Задержан третий подозреваемый по делу об избиении военнослужащего Мгера Хлгатяна 01/17/2014 11:08 | Актуальная тема
По подозрению в избиении новобранца Мгера Хлгатяна задержан третий человек – командир взвода той же воинской части, лейтенант Грач Самвелович Мнацаканян.
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил старший офицер следственного управления Мэри Саргсян.
Грач Мнацаканян арестован по подозрению в совершении вышеупомянутого преступления, предусмотренного п. 1ч. 3 ст. 358.1 Уголовного кодекса РА (“нанесение побоев или применение иного насилия, совершенные группой лиц в отношении подчиненного в воинской части или в иных местах несения службы”).
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, По подозрению в избиении новобранца Мгера Хлгатяна были задержаны начальник медслужбы той же воинской части, капитан Арман Тадевосян и младший сержант Ваге Оганян.
Напомним, по факту избиения новобранца Мгера Хлгатяна было возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 376 Уголовного кодекса РА – “халатное отношение к службе, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия” и ч. 2 ст. 358.1 – “применение насилия в отношении подчиненного в связи с исполнением обязанностей военной службы”.