ԱԺ չորս քաղաքական ուժերը չեն հրապարակի դեռևս քննարկման փուլում գտնվող իրենց ծրագրերը 01/17/2014 16:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ոչ կոալիցիոն չորս քաղաքական ուժերը՝ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը, «Հայ ազգային կոնգրես«-ը, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը և «Ժառանգություն»-ը, այսօր ևս տևական քննարկում են ունեցել՝ տարբեր խնդիրների շուրջ միասնական քայլեր ձեռնարկելու նպատակով:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը՝ նպատակահարմար չգտնելով հրապարակել դեռևս քննարկման փուլում գտնվող իրենց ծրագրերը:
«Կա պայմանավորվածություն, որ աշխատանքային նիստերից հետո, երբ կլինեն կոնկրետ քայլեր, այդ ժամանակ այդ մասին խոսել: Մենք բավականին ակտիվ հանդիպում ենք: Այսօր էլ բավական տևական քննարկում ենք ունեցել, և երբ որ նպատակահարմար կլինի կոնկրետ քայլերի մասին հրապարակայնացնելը, այդ ժամանակ մենք դա կանենք: Հիմա մենք աշխատանքային քննարկումների մեջ ենք տարբեր խնդիրների շուրջ, այդ թվում նաև՝ գազի համաձայնագրերի քվեարկության վերաբերյալ, միասնական քայլեր ձեռնարկելու»,- ասաց Ն.Զոհրաբյանը:

Четыре некоалиционные фракции парламента Армении считают нецелесообразным предавать огласке пока еще дискутируемые планы 01/17/2014   17:12  |  Лента новостей
Четыре некоалиционные силы Национального Собрания Армении: “Процветающая Армения”, “Армянский национальный конгресс”, АРФД и “Наследие” сегодня провели длительную дискуссиюпо вопросу о дальнейших шагах.
Он этомкорреспонденту ИА “ФактИнфо” сообшила секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян, посчитав нецелесообразным предавать огласке свои планы, находящиеся пока на стадии обсуждения.
“Достигнута договоренность, что они обнародуют информацию после рабочих заседаний, когда будут предприняты конкретные шаги. Мы активизировали встречи. В настоящее время мы проводим обсуждения по различным вопросам, в том числе по вопросу о голосовании по газовым соглашениям и по инициированию совместных шагов”, - отметила Н. Зограбян.