Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 01/14/2014   12:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 13-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 6 դեպքից բացահայտվել է 5-ը, գողության 17 դեպքից` 10-ը, խարդախության` 8, յուրացման կամ վատնման և խուլիգանության 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 3 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար. 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 9 ДТП 01/14/2014 13:13 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 13 по 14 января на территории республики был зарегистрирован 1 случай убийства, который был раскрыт. Об этом сообщается на официальном сайте Полиции РА.
Из 6 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения за указанный период, было раскрыто 5, из 17 случаев кражи - 10, было раскрыто также 8 случаев мошенничества, по 1 случаю присвоения или растраты и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 9 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.