Վարդան Ղուկասյանի առանձնատունը չե՞ն խուզարկել 01/14/2014   10:02  |  Մամուլ
«Չորրորդ Իշխանություն»-նն անդրադարձել է այն տեղեկությանը, թե Վարդան Ղուկասյանի առանձնատանը երեկ երեկոյան ոստիկանության 6-րդ վարչության աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացրել:
Թերթը գրում է, որ իրենց հաջողվել է երեկոյան 22:00-ի սահմաններում ՀՀ ոստիկանությունից պաշտոնապես ճշտել, որ ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցագործությունների դեմ պայքարի 6-րդ վարչության որևէ աշխատակից գործուղված չի եղել Գյումրի, և նրանք առանց գործուղման չեն կարող հայտնվել Վարդան Ղուկասյանի առանձնատանը:
«Փոխարենը մեզ տեղեկացրին, որ Գյումրու  ոստիկանների ուշադրությանը, հնարավոր է, Վարդան Ղուկասյանն արժանանար, սակայն դժվար թե նրա բնակարանը խուզարկելու անհրաժեշտություն  առաջանար»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթի` 14.01.2014թ. համարում:
19:11 25/12/2012  |  Քրեական խրոնիկոնԿսկսվի Գյումրիի նախկին քաղաքապետի դստեր փեսացուի սպանության գործով դատավարությունը

Обыск в особняке экс-мэра Гюмри не проводился? 01/14/2014 10:50 | Пресса
Газета “Чоррорд Ишханутюн” обратилась к ранее появившейся в СМИ информации касательно произведенного накануне сотрудниками 6-го управления полиции в доме экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна обыска.
Издание отмечает, что им удалось вечером, около 22.00, уточнить в Полиции, что никто из сотрудников 6-го управления полиции по борьбе с организованной преступностью не был командирован в Гюмри, и они без соответствующего поручения не могли оказаться в особняке Вардана Гукасяна.
Вместо этого СМИ сообщили, что Вардан Гукасян мог удостоиться внимания полицейских Гюмри, однако вряд ли бы возникла необходимость в проведении обыска у него дома.