Հարուցվել է քրեական գործ՝ ԲՀԿ-ական պատգամավորի կողմից Սուրենյանցին ծեծելու դեպքի առթիվ 01/14/2014   14:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Սուրեն Սուրենյանցի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ Ս. Սուրենյանցի՝ ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում տված հաղորդման` 2013թ. դեկտեմբերի 14-ին` ժամը 18:00-ից 19:00-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ Երևան քաղաքի Լենինգրադյան 25 հասցեում գտնվող «Չերրի» հյուրանոցային համալիրի համարներից մեկում, ՀՀ ազգային ժողովի պատգամավոր Վահան Կարապետյանը վիճաբանության մեջ է մտել իր հետ, որի ընթացքում բռունցքով հարվածել է իր դեմքին` ձախ աչքի շրջանում պատճառելով մարմնական վնասվածք:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում տված բացատրությունում Սուրեն Սուրենյանցը հաստատել է իր հաղորդման մեջ հայտնած հանգամանքները` նշելով, որ ԱԺ պատգամավորի կողմից իր նկատմամբ բռնի գործողություն կատարելու հետևանքով իրեն պատճառվել է մարմնական վնասվածք ու ֆիզիկական ցավ, ինչի կապակցությամբ բողոք է ներկայացրել Վահան Կարապետյանի դեմ:
Կատարվում է նախաքննություն։ Ինչպես «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեցին ՀՔԾ-ից, Սուրենյանցի նկատմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Հետեւապես, բացառված չէ արարքի որակման փոփոխություն՝ կապված մարմնական վնասվածքների  ծանրության աստիճանի հետ։

ССС Армении завела уголовное дело по факту избиения депутатом от ППА политолога Сурена Суренянца 01/14/2014 15:18 | Актуальная тема
По подготовленным на основании заявления гражданина Сурена Суренянца материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ст. 118 УК РА.
Как сообщает официальный сайт ССС РА, согласно поданному 14 декабря 2013г. в отдел Полиции Малатии заявлению С. Суренянца, в промежутке между 18.00 и 19.00 в одном из номеров гостиничного комплекса “Черри”, расположенного по ереванской улице Ленинградяна 25, депутат НС РА Ваан Карапетян вступил с ним в перепалку, в ходе которой нанес ему по лицу удары кулаком, в результате чего он получил травму левого глаза.
При даче разъяснений в Специальной следственной службе, Сурен Суренянц подтвердил указанные в своем заявлении обстоятельства, отметив, что получил телесные повреждения в результате совершения депутатом НС в отношении него насильственных действий, в связи с чем он и подал жалобу.