Ավտոերթ՝ ընդդեմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակների 01/14/2014   13:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դեմ եմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակին» նախաձեռնող խումբը հունվարի 16-ից պատրաստվում է վերսկսել բողոքի ակցիաները:
Այդ օրը նախանշվում է անցկացնել ավտոերթ, որի նպատակն է իրազեկել հունվարի 18-ին նախատեսված հավաք-երթի և պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի դեմ իրենց սկսած պայքարի մասին:
Հիշեցնենք՝ այսօրինակ առաջին ավտոերթը նախաձեռնության անդամներն ացկացրել էին դեռևս դեկտեմբերի 5-ին: Երթից հետո, ի դեպ, ճանապարհային ոստիկանությունը հայտարարել էր՝ ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ ձայնային ազդանշանների և երթևեկության կանոնները խախտելու համար տուգանքներ կիրառելու մասին:
«Ճանապարհների կամ ուղիների փակվելու դեպքում հարկավոր է ենթարկվել ոստիկանների հրահանգներին և նոր ուղի գտնել Հանրապետության Հրապարակ մտնելու»,- այսօր տարածած հայտարարության մեջ մասնակիցներին զգուշացնում են ակցիայի հեղինակները:

Оппоненты пенсионной реформы заявили о возобновлении акций протеста. В Ереване 18 января пройдет автомобильное шествие 01/14/2014 14:16 | Лента новостей
Гражданская инициатива “Я против обязательной накопительной пенсии” 16 января собирается возобновить акции протеста.
В этот день намечается проведение автомобильного шествия, которое имеет целью известить о запланированном на 18 января митинге-шествии и начатой борьбе против накопительной пенсионной системы.
Напомним, что аналогичное автошествие члены гражданской инициативы провели 5 декабря минувшего года. Тогда после шествия Дорожная полиция заявила о применении в отношении участников акции протеста штрафов за использование звукового сигнала и нарушение правил дорожного движения.
“При блокировании дорог или путей следует подчиниться указам полицейских и найти новые пути, ведущие на Площадь Республики”, - предупреждают заявлением инициаторы акции протеста.