Օպերլիազորն սպառնացել է քաղաքացուն.ՀՔԾ 01/13/2014   12:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով` Ա. Շ.-ի կողմից խաբեությամբ և վստահությունը չարաշահելու եղանակով Ա. Ղ.-ի առանձնապես խոշոր չափերի 30.000 ԱՄՆ դոլար գումարը հափշտակելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի քննչական բաժնում Ա.Շ.-ն ցուցմունք է տվել այն մասին, որ Ա.Ղ.-ից վերը նշված գումարը վերցրել է 5 տոկոս տոկոսադրույքով, որի դիմաց մինչև 2012թ. ապրիլ ամսիսը վճարել է ամսական 1500 ԱՄՆ դոլար:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ այդ հանգամանքի մասին նախկինում չի հայտնել, քանի որ Ա.Ղ.-ի որդին (ՀՀ ոստիկանության բաժանմունքի օպերլիազոր), գոտկատեղին եղած ատրճանակով, 2012թ. ամռանն ընկերոջ հետ այցելել է իրենց տուն և կնոջ, մոր, մանկահասակ հաշմանդամ երեխայի ներկայությամբ ագրեսիվ վարքագիծ դրսևորելով` հիշյալ գումարը չվերադարձնելու դեպքում իրեն սպառնալիքներ է տվել:

В Армении оперуполномоченный требовал вернуть долг, угрожая пистолетом 01/13/2014   12:49  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба приняла к своему производству возбужденное в Прокуратуре административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун уголовное дело по по п. 1 ч. 3 ст. 178 Уголовного кодекса Армении. Дело заведено по факту хищения суммы в $30 тысяч., совершенного А. Ш. путем обмана и злоупотребления доверием А. Г.
Как передает официальный сайт ССС РА, следствие установлено, что гражданин А.Ш. дал в Арабкирском отделении Полиции показания, согласно которым он одолжил у А.Г. указанную сумму в апреле 2012 года под 5 процентов. В течение года он до апреля 2012г. ежемесячно выплачивал $1500 долларов.
Следствием было установлено, что ранее мужчина не заявлял об этом, поскольку сын А.Г (оперуполномоченный полицейского отделения) летом 2012 года явился вместе с другом к ним домой и в присутствии жены, матери и малолетнего ребенка с инвалидностью вел себя агрессивно и, угрожая табельным пистолетом, требовал вернуть деньги.