Ռուբեն Ջաղինյանը գրավադրե՞լ է «Երևան» կինոստուդիայի շենքը 01/11/2014   09:44  |  Մամուլ
ՀՀ կառավարությունը տարեվերջին որոշում է կայացրել 850մլն. դրամ հատկացնել Հանրային հեռուստաընկեևրությանը: Այս մասին է գրում է «Ժամանակ»-ը՝ հավելելով, որ բացի դրանից՝ կառավարության որոշմամբ Հանրայինը ազատվում է շահութահարկից, որը պետք է վճարվեր պետբյուջե:
Թերթը գրում է, որ այդ նվիրատվությունը, որը կառավարությունն արել է պահուստային ֆոնդից, անհավասար պայմաններ է ստեղծում հեռուստաընկերությունների համար:
Կառավարությունն իր որոշումը հիմնավորել է, որ այդ գումարները պետբյուջեից նվիրվում է՝ «Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության տեխնիկական վերազինման և կապիտալ նորոգման գծով աշխատանքների ֆինանսավորմանն աջակցելու նպատակով»:
Լրատվամիջոցը նաև նշում է, որ Հանրային հետռուստառադիոընկերության նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանը բանկերից մեկում գրավադրել է Հանրային հեռուստաընկերությանը պատկանող նախկին «Երևան» կինոստուդիայի շենքը, որը բացատրվում է, ըստ Հանրայինի ղեկավարության, հեռուստաընկերության և այլ կառույցների վերանորոգման և վերազինման համար դրամական միջոցների ներգրավմամբ:
«Այլ հարց է, թե կառավարության այս նվիրատվությունից հետո «Երևան» ստուդիայի շենքը կհանե՞ն գրավադրումից, թե՝ ոչ»,-հարցնում է թերթը:

“Жаманак”: Рубен Джагинян заложил в банке здание киностудии “Ереван?” 01/11/2014   10:46  |  Пресса
Правительство Армении в конце 2013 года приняло решение выделить из государственного бюджета 850 млн. драмов Общественной телекомпании. Об этом пишет газета “Жаманак”.Изднаие отмечает, что помимо этого было принято решение освободить Общественную телерадиокомпанию от налога на прибыль, который она должна была перечислить в госбюджет.
Газета пишет, что это пожертвование Правительство сделало из резервного фонда, создавая тем самым неравные условия для телекомпаний.
Правительство мотивирует свое решение тем, что эти деньги выделяются с целью оказания финансовой поддержки для проведения работ по техническому оснащению Общественной телекомпании и капитального ремонта.
СМИ также отмечает, что президент Общественной телерадиокомпании Рубен Джагинян заложил водном из банков принадлежащее Общественной телекомпании здание бывшей киностудии “Ереван”, что объясняется, по словам руководства Общественной телекомпании вовлечением средств на ремонт и оснащение телекомпании и других структур.