Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ 01/11/2014   14:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 5-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 120 раз. АО НКР пресекла активность противника 01/11/2014   14:46  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, за период с 5 по 11 января на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 120 раз. Было произведено более 600 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, благодаря ответным мерам, предпринятым передовыми подразделениями АО НКР, удалось пресечь активность противника.