Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին կատարված սպանությունը բացահայտվել է 01/10/2014   12:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 9-ին ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության, ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական, ոստիկանության Գուգարքի և Իջևանի բաժինների ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Մ. Գրիգորյանին, նրան պատկանող ավտոմեքենայի մեջ, դանակով հարվածել և սպանել է 1977 թ. ծնված Արամ Ս.-ն:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը՝ հիշեցնելով, որ հունվարի 8-ին, ժամը 15:30-ին, ոստիկանության Լոռու մարզային վարչությունից Գուգարքի բաժին ահազանգ էր ստացվել, որ Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին, մատուռի մոտ, ավտովթար է տեղի ունեցել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհի 1-ին կլիոմետրին, ճամփեզրից դուրս, հայտնաբերել էր «Պեժո» մակնիշի ավտոմեքենա, վարորդի նստելատեղին` 1977 թ. ծնված Մհեր Գրիգորյանի դիակը` կրծքավանդակի աջ մասի առաջնային մակերեսի և ձախ ազդրի շրջանի կտրած-ծակած վնասվածքներով:

Армянские правоохранители раскрыли убийство на автодороге Ванадзор – Степанаван 01/10/2014 13:41 | Актуальная тема
Раскрыто убийство, совершенное на автодороге Ванадзор – Степанаван. Благодаря совместным оперативно-розыскным и следственным мероприятиям, предпринятым сотрудниками Лорийского областного управления полиции, следственного отдела Лорийской области, отделов полиции Гугарка и Иджевана, было установлено, что ударил ножом и убил М. Григоряна в Арам М., 1977 г.р.. Преступление было совершено в принадлежащем жертве автомобиле.
Об этом сообщает пресс-служба полиции Армении. Источник напоминает, что 8 января в районе 15:30 в отдел полиции Гугарка из Лорийского областного управления поступило сообщение о том, что возле часовни на автодороге Ванадзор-Степанаван произошло ДТП.
Выехавшая по месту вызова оперативная группа на 1-м километре автотрассы Ванадзор – Степанаван, на обочине, обнаружила автомобиль марки “Peugeot”, в кресле водителя – труп Мгера Григоряна 1977 г.р. с колото-резаными ранениями в области груди и левого бедра.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам ч.1ст.104 Уголовного кодекса Армении.
Арам С. арестован. Предпринимаются меры по обнаружению орудия преступления – ножа. Предварительное расследование продолжается.