«Ռեկտորն ինքն իրեն պարգևատրել է 650 000 դրամով» 01/09/2014   09:29  |  Մամուլ
«Առավոտ»-ի տեղեկացմամբ՝ պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտոր Արա Ավետիսյանն Ամանորի շեմին պարգևատրվել է  650 000 դրամով, իսկ պրոռեկտոր Գրիշա Հովհաննիսյանն էլ՝ 380 000 դրամով:
Այս մասին թղթակցին հայտնել են համալսարանի աշխատակիցները:
Ռեկտոր Ավետիսյանը կոլեկտիվին հավելավճար տրամադրելու մերժման օրը՝ դեկտեմբերի 27-ին, մի հրաման է արձակել, ըստ որի՝ ինքն իրեն անալիտիկ քիմիայի բնագավառում կես ամսից քիչ ժամանակահատվածում կատարած աշխատանքի դիմաց հատկացրել է վճարում՝ 650 000 դրամի չափով:
Ռեկտորի հավելյալ աշխատավարձի մասին համալսարանի աշխատակիցները տեղեկացել են դեկտեմբերի 30-ին՝ էլեկտրոնային հասցեներին ստանալով ռեկտորի համապատասխան հրամանի պատճենը:
Ի պատասխան թղթակցի հարցին՝ կապված հավելավճարի հետ, ռեկտոր Ա.Ավետիսյանը պարզաբանել է, որ կան միջազգային գրանտային ծրագրեր, և երբ տարին ամփոփվում է, աշխատանքային խմբի անդամներին ըստ աշխատանքի վճարում են:

“Аравот”: Ректор Государственного инженерного университета Армении премировал себя на сумму в 650 тыс. драмов 01/09/2014   09:56  |  Пресса
По сведениям газеты “Аравот”, ректор Государственного инженерного университета Армении Ара Аветисян накануне Нового года премировал себя на сумму в размере 650 тыс. драмов, а проректора Гришу Ованнисяна – 380 тыс. драмов.
Ректор Аветисян 27 декабря, в день отказа коллективу в выдаче бонуса, подписал указ, согласно которому за выполненную меньше, чем за полмесяца работу в сфере аналитической химии выписал себе суму в размере 650 тыс. драмов.
Сотрудники вуза узнали о дополнительной зарплате ректора 30 декабря, получив на электронный адрес копии соответствующего решения ректора.
В ответ на вопрос корреспондента газеты касательно бонусов, ректор А. Аветисян пояснил, что действуют международные грантовые программы, и по итогам годам члены рабочей группы удостаиваются денежного вознаграждения за выполненную работу.