Ոստիկանության կրթահամալիրի սանը ծեծել է տեսուչ-հերթապահին. ահազանգել է քաղաքացին 01/09/2014   11:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացին հաղորդում է ներկայացրել  ոստիկանության կրթահամալիրի ուսանողի կողմից հերթապահ տեսուչին ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ։ Ինչպես տեղեկացնում ենք ՀՔԾ-ից,  հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է  քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ծեծ):
«Ըստ քաղաքացի Վ. Մ.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սովորող Ա. Ն.-ն ՀՀ ոստիկանության կրթհամալիրի պետի ծառայության գծով տեղակալի կողմից հաստատված գրաֆիկի համաձայն ընդգրկված լինելով օրվա հերթապահության վերակարգում, շուրջ 3 ժամ ուշացումով ներկայացել է ծառայության, հերթապահ մասում անհարկի վիճաբանել է մինչ այդ հեռախոսազրույցի ընթացքում ծառայությունից ուշանալու համար դիտողություն արած օրվա ավագ տեսուչ-հերթապահի հետ, որի ընթացքում դիտավորյալ բռունցքներով մի քանի հարվածներ է հասցրել վերջինիս դեմքին, այնուհետև նրա ուղղությամբ նետել հերթապահ մասում գտնվող մետաղյա աթոռը, որը դիպել է նրան և պատճառել մարմնական վնասվածք: Կատարվում է նախաքննություն»,- հայտնում են ՀՔԾ-ից։:

Гражданин заявил об избиении инспектора-дежурного студентом образовательного комплекса Полиции Армении 01/09/2014 13:10 | Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданина В.М. об избиении студентом образовательного комплекса Полиции инспектора-дежурного, возбуждено уголовное дело по признакам ст.118 Уголовного кодекса Армении(“избиение”). Об этом сообщили в Специальной следственной службе РА.
“Согласно заявлению гражданина В.М., обучающийся в образовательном комплексе Полиции Армении А.Н., будучи зачисленным в дежурный суточный наряд в соответствии с графиком, утвержденным заместителем начальника образовательного комплекса Полиции по линии службы, явился на службу с трехчасовым опозданием, в дежурной части ввязался в неуместный спор со старшим дежурным инспектором, который до этого в телефонном разговоре сделал ему замечание за опоздание на службу. Во время ссоры он намеренно ударил его несколько раз по лицу, затем бросил в его направлении находившийся в дежурной части металлический стул, который угодил в него, причинив телесное повреждение”, - сообщает ССС РА.