Տոնական օրերին «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ն սպասարկել է ավելի քան 6 հազար կանչ 01/08/2014   14:54  |  Առողջություն
Ամանորի օրերին քաղաքապետարանի ենթակայության հանրային ծառայություններ մատուցող բոլոր կազմակերպությունները, Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ, աշխատել են ուժեղացված աշխատակարգով:
2013 թվականի դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության «Շտապբուժօգնություն» ՓԲ ընկերությունում ստացվել է 6172 կանչ: Դրանց հիմնական մասը եղել են սրտանոթային ու սուր շնչառական հիվանդությունների հետ կապված:
1032 դեպքում հիվանդները տեղափոխվել են հիվանդանոց: Կանչերի գերակշիռ մասը՝ 2221, եղել է գիշերային ժամերին: Ինչպես տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում գրանցվել էր 5390 կանչ:
Ընդհանուր առմամբ՝ 2013-ին 20-25 հազարով ավելի կանչեր են ստացվել, ինչը, ըստ «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանի, պայմանավորված է ինչպես ոլորտում կատարված բարեփոխումներով, այնպես էլ ծառայության նկատմամբ քաղաքացիների վստահության աճով:

В новогодние дни в Ереване ЗАО “Скорая медпомощь” обслужила свыше 6 тыс. вызовов 01/08/2014   16:10  |  Здоровье
В новогодние дни все подведомственные Мэрии Еревана компании, предоставляющие общественные услуги, по поручению градоначальника армянской столицы работали в усиленном режиме.
В период с 31 декабря 2013г. по 7 января 2014г. в ЗАО “Скорая медпомощь” поступило 6172 вызова. Большая часть из них была связана с сердечно-сосудистыми и острыми респираторными заболеваниями.
В 1032 случаях была проведена госпитализация. Преобладающее количество вызовов(2221) было зафиксировано в ночное время суток. Как сообщает пресс-служба Мэрии Еревана, в аналогичный период прошлого года было зарегистрировано 5390 вызовов.
В общей сложности, в 2013году поступило на 20-25 вызовов больше, что по мнению директора ЗАО “Скорая медпомощь” Тагуи Степанян, обусловлено как осуществленными в данной сфере реформами, так и ростом доверия граждан.