Քաղաքացին ծեծել է ավագ օպերլիազորին. ՀՔԾ 01/08/2014 12:37 | Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացիներ Հ.Մ.-ի և Ա.Պ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ քաղաքացիներ Հ.Մ.-ի և Ա.Պ.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության ավագ օպերլիազոր Հ.Մ.-ն 2013թ. դեկտեմբերի 22-ի` ժամը 16:30-ի սահմաններում, տեղեկանալով հորեղբոր որդու՝ Էջմիածին քաղաքից Գեղակերտ գյուղ տանող ճանապարհին վթարի ենթարկվելու հանգամանքի մասին, իր ընկերների հետ մեկնել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքի վայր, որտեղ նրանք վիճաբանության մեջ են մտել պատահարի մասնակից Գ.Ս.-ի և նրա հարազատներ Ա. և Ա.Պողոսյաններ եղբայրների հետ:
Վիճաբանության ընթացքում ծագած կռվի ժամանակ միմյանց մարմնական վնասվածքներ են պատճառել, իսկ Ա.Պ.-ն իր մոտ եղած ատրճանակով 3-4 անգամ կրակել է օդ, այնուհետև ատրճանակի բռնակով հարվածել Հ.Մ.-ի գլխին:

Участники ДТП избили старшего оперуполномоченного Полиции Армении — Специальная следственная служба 01/08/2014   13:44  |  Криминальная хроника
Граждане Г.М. и А.П. подали заявление, на основании которого в Специальной следственной службе были подготовлены материалы и возбуждено уголовное дело по статье 118 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС Армении, согласно заявлению вышеупомянутых граждан, около 16:30 часов 22 декабря старший оперуполномоченный областного управления Армавира Полиции РА Г.М. вместе с друзьями отправился по вызову к месту ДТП, произошедшего на дороге, ведущей от Эчмиадзина к селу Гегакерт, где они ввязались в ссору с участником ДТП Г.С. и его родственниками - братьями А. и А. Петросянами. Перепалка переросла в драку. В ходе потасовки А.П.. 3-4 раза выстрелил в воздух из имевшегося при нем пистолета. Затем ударил рукояткой пистолета Г.М. по голове.