Պռոշյանի գյուղապետի սպանության մեջ կասկածվող Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցված չէ 01/07/2014   16:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պռոշյան համայնքի նախկին ղեկավար Հրաչ Մուրադյանի սպանության գործով կալանավորված Արայիկ Պետրոսյանի փաստաբան Նորայր Նորիկյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց, որ իր պաշտպանյալի նկատմամբ քրեական հետապնդումն առայժմ դադարեցված չէ:
Հիշեցնենք, դեկտեմբերի 25-ին նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի որոշմամբ, Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու որոշումը չեղյալ էր համարվել` գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանությանը առնչություն ունենալու հիմքերի չհաստատվելու հիմնավորմամբ:
Սակայն, ինչպես նշեց փաստաբանը, Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումն առայժմ չի դադարեցվել, նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է չհեռանալու մասին ստորագրությամբ:
Պռոշյանի գյուղապետը սպանվել էր 2013 թվականի ապրիլի 2-ի վաղ առավոտյան ` հրազենային կրակոցի հետևանքով, հենց գյուղապետարանի շենքի դիմաց: Հրաչ Մուրադյանի սպանության կասկածանքով նույն օրը ձերբակալվել, ապա նաև կալանավորվել էր Պռոշյան գյուղի բնակիչ Արայիկ Պետրոսյանը:

Пока еще не прекращено уголовное преследование против Араика Петросяна, подозреваемого в убийстве главы села Прошян — адвокат 01/07/2014   16:42  |  Актуальная тема
Адвокат заключенного под стражу по делу об убийстве бывшего главы сельской общины Прошян Грача Мурадяна Араика Петросяна в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сообщил, что уголовное преследование в отношении его подзащитного пока еще не прекращено.
Напомним, 25 декабря решением прокурора, осуществляющего надзор за ходом предварительного следствия, постановление о применении в отношении Араика Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу было изменено в связи с недостаточностью оснований, подтверждающих его в причастность к убийству сельского старосты Прошяна Грача Мурдяна.
Однако как отметил адвокат Норайр Норикян, уголовное преследование в отношении Араика Петросяна пока не прекращено. Избранная ранее в отношении него мера пресечения в виде заключения под стражу была изменена на подписку о невыезде.