ԱԺ պատգամավոր Թևան Պողոսյանը պատգամավորի մանդատը վայր է դրել 12/28/2013   12:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանը ֆեյսբուքի՝ իր էջում գրառում է թողել այն մասին, որ ինքը պատգամավորական մանդատը վայր է դրել, որի մասին դիմում է  ներկայացրել Ազգային Ժողովի նախագահին:
Գրառմամբ Թևան Պողոսյանը մասնավորապես հայտնում է.
«Ասեմ, որ որոշումս վաղուց էի կայացրել, պարզապես սպասում էի քաղաքական տարվա ավարտին՝ թեժ քաղաքական գործընթացների ժամանակ ստանձնած պատասխանատվությունը կիսատ չթողնելու համար:
Այս մասին ես արդեն տեղեկացրել եմ Ժառանգության գործընկերներին: Պատճառներն ամենևին էլ քաղաքական չեն, զուտ ներքին խոհանոցային են, հետևաբար դրանց հրապարակայնացնելը էթիկ չեմ համարում: Ես շարունակելու իմ պայքարն ինձ համար ավելի հոգեհարազատ հարթությունում՝ հասարակական հատվածում»:

Депутат от парламентской фракции “Наследие” Теван Погосян сложил свой мандат 12/28/2013   12:41  |  Актуальная тема
Член парламентской фракции “Наследие” Теван Погосян оставил на своей странице в соцсети Facebook запись, в которой говорится, что он принял решение сложить свой депутатский мандат и представил заявление спикеру парламента.
В записи также отмечается:
“Отмечу, что это решение я принял давно, я ждал завершения политического года, дабы на полпути не сбрасывать с себя ответственность в период активных политических процессов.
Я уже поставил в известность своих однопартийцев. Причины отнюдь не носят политического характера, это проблемы, связанные сугубо с „внутренней кухней”, следовательно, не считаю этичным предавать их огласке. Я продолжу свою борьбу на более привычной для меня арене – в общественном секторе”.