Բժիշկները «Բենզին Ռուբոյի» վիճակում դրական դինամիկա են արձանագրել 12/28/2013 11:01 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Էրեբունի» հիվանդանոցում բուժում ստացող հայտնի գործարար Ռուբեն Մասումյանի առողջական վիճակում դրական դինամիկա է նկատվել:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի տեղեկատվության և հասարակայանության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Շուշան Հունանյանը, հավելելով, որ գործարարը գիտակցություն ունի, բայց դեռ շարունակում է մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում:
Հիշեցնենք` Ռուբեն Մասումյանը, ով հանրությանն առավել հայտնի է «Բենզին Ռուբո» մակնավամբ, դեռևս դեկտեմբերի 15–ին գանգուղեղային վնասվածքով, ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել էր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն և մինչ այս պահը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Նախնական տեղեկություններով` գործարարի վրա հարձակում է տեղի ունեցել Գումի շուկայի հարակից տարածքում: Այստեղ անհայտ անձը թիկունքից քարով հարվածել է նրա գլխին ու դիմել փախուստի:
Ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևանի քննչական վարչության Կենտրոնականի բաժնում դեպքի առիթով նյութեր են նախապատրաստվում:

Врачи констатировали положительную динамику в состоянии здоровья подвергшегося нападению в Ереване известного бизнесмена по кличке "Бензин Рубо" 12/28/2013 12:00 | Актуальная тема
Врачи констатируют положительную динамику в состоянии здоровья известного предпринимателя Рубена Масумяна, проходящего лечение в медцентре “Эребуни”.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью медцентра “Эребуни” Шушан Унанян. Она отметила, что предприниматель в сознании, но пока продолжает оставаться в отделении реанимации.
Напомним, Рубен Масумян, который более известен широкой общественности по прозвищу “Бензин Рубо”, 15 декабря с черепно-мозговой травмой, в крайне тяжелом состоянии был госпитализирован в медцентр “Эребуни” и до сих пор находился в отделении реанимации.
По предварительным данным, на бизнесмена было совершено нападение на территории, прилегающей к рынку у ереванского ГУМа. Неизвестные ударили сзади его по голове камнем и скрылись с места происшествия.
В Центральном отделе Ереванского следственного управления Главного следственного управления Полиции РА по данному факту подготавливаются материалы.