Նոր արագաչափեր` 2014 թվականի հունվարի 8-ից 12/27/2013   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևան քաղաքում և միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները շարունակվում են: Այդ մասին տեղեկացնում է Ճանապարհային ոստիկանությունը:
Մասնավորապես. 2014 թվականի հունվարի 8-ից գործարկվելու են նաև Երևան քաղաքի Իսակովի (1 արագաչափ` դեպի Արգավանդ գյուղի խաչմերուկ ուղղությամբ, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 70 կմ/ժ է) և Արցախի (2 արագաչափ՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 60 կմ/ժ է) պողոտաներում նոր տեղադրված արագաչափ սարքերը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք նաև, որ 2014 թվականի հունվարի 8-ից մինչև մարտի 1-ը Երևան Դավիթաշենի կամրջի վրա՝ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողությունն իրականացվում է արագաչափ սարքերով, երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը սահմանվելու է 40 կմ/ժ:
11:15 26/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՕգոստոսի 26-ից գործարկվում են երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության նոր արագաչափ սարքեր

Дорожная полиция Армении: С 8-го января 2014 года будут задействованы новые радары контроля скорости 12/27/2013 18:27 | Лента новостей
Дорожная полиция Армении информирует, что на улицах столицы и автодорогах республиканского значения продолжаются работы по установке радаров, контролирующих скорость движения ТС и фиксирующих нарушения ПДД. Об этом сообщает официальный сайт полиции РА
В частности, с 8-го января 2014 года будут задействованы радары контроля скорости, недавно установленные на следующих улицах: на проспектах Исакова (1 спидометр, в сторону перекрестка села Аргаванд; максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 70 км/ч) и Арцаха (2 спидометра, по двум направлениям; максимальная допустимая скорость ТС на данном участке дороги составляет 60 км/ч).
Дорожная полиция также сообщает, что с 8-го января 2014 года по 1 марта максимально допустимая скорость движения на мосту Давиташена - 40 км/ч. Напомним, что на данном участке дороги установлены радары, контролирующие скорость ТС.