Միջնորդում են երկարացնել Շ. Հարությունյանի կալանքի ժամկետը 12/26/2013   11:54  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դատարանը դեկտեմբերի 28-ին կքննի «Ցեղակրոն» կուսակցության ղեկավար, Երևանի կենտրոնում նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցած դեպքերի գործով մեղադրյալ Շանթ Հարությունյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու՝ նախաքննական մարմնի միջնորդությունը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Շ. Հարությունյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Պաշտպանն առայժմ ձեռնպահ մնաց մեկնաբանել շրջանառվող լուրերն այն մասին, որ Շ. Հարությունը գտնվում է  հացադուլի մեջ: Ի.Պետրոսյանն այս լուրերը կճշտի այսօր՝ Շ. Հարությունյանի տեսակցում ժամանակ:
«Փաստինֆո»-ն դիմեց ՀՀ  ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանին, ով հաստատեց, որ Շանթ Հարությունյանը գտնվում է հացադուլի մեջ դեկտեմբերի 24-ից:

Следствие ходатайствует о продлении “революционеру” Шанту Арутюняну меры пресечения в виде заключения под стражу 12/26/2013 12:30 | Актуальная тема
28 декабря суд рассмотрит ходатайство органа предварительного следствия о продлении лидеру партии “Цехакрон”, обвиняемому по делу об инциденте в центре Еревана Шанту Арутюняну меры пресечения в виде заключения под стражу.
Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвокат Ш. Арутюняна Инесса Петросян.
Адвокат пока воздержалась от комментариев по поводу муссируемой информации о том, что Ш. Арутюнян проводит голодовку. И. Петросян уточнит эти сведения при встрече с Ш. Арутюняном
Начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян в беседе с корреспондентом “Фактинфо” подтвердил, что Арутюнян проводит голодовку с 24 декабря.