Եղվարդի ոստիկանապետի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը կարճվել է 12/25/2013 09:45 | Մամուլ
2013թ. մայիսի 2-ին Հրազդան քաղաքի գերեզմանատանն ինքնասպանություն գործած ոստիկանության Եղվարդի բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Կորյուն Հարությունյանի մահվան առիթով հարուցված քրեական գործը կարճվել է: Այս մասին է գրում «Ժողովուրդ»-ը և հավելում, որ Կ.Հարությունյանի կինը թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ ինքը համոզված է՝ իր ամուսինը չէր կարող ինքնասպան լինել:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ Կ.Հարությունյանին գտել էին ծնողների գերեզմանի մոտ՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Եվ ահա 7 ամիս նաց գործը կարճվել է: Թղթակիցն այս մասին տեղեկացել է Կ.Հարությունյանի հարազատներից:
«Հիշեցնենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, երբ գերեզմանում հրազենային վնասվածքների արդյունքում մահանում են իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչներ, սակայն այդ գործերը քննիչներն ավարտում են կարճման որոշումներով՝ պնդելով, որ տեղի է ունեցել ինքնասպանություն»,- գրում է թերթը:

“Жоговурд”:Прекращено уголовное дело по факту гибели начальника отдела полиции Егварда Корюна Арутюняна 12/25/2013 10:34 | Пресса
Уголовное дело, возбужденное по факту гибели начальника отдела Егвардской полиции, полковника полиции Корюна Арутюняна, прекращено. Об этом пишет газета “Жоговурд”. Супруга К. Арутюняна в беседе с корреспондентом издания заявила, что уверена, что ее муж не мог покончить с собой.
СМИ напоминает, что К. Арутюняна обнаружили у могилы его родителей с огнестрельным ранением в голову.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 110 УК РА. И вот спустя 7 месяцев дело прекращено. Корреспонденту газеты об этом сообщили родственники К. Арутюняна.