Շուշան Պետրոսյանը ցանկանում է մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում, որպեսզի իրեն շատ չանհանգստացնեն 12/25/2013 13:30 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վթարի ենթարկված ԱԺ պատգամավոր, երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը դեռ շարունակում է մնալ «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Առողջապահության նախարարության գլխավոր անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ Անատոլի Գնունին՝ հավելելով, որ երգչուհին ինքն է ցանկություն հայտնել մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում, որպեսզի իրեն շատ չանհանգստացնեն:
Անատոլի Գնունու խոսքով՝ երգչուհու վիճակը կայուն է, ստանում է համապատասխան բուժում, իսկ մեկուսացվել է, քանի որ նրա այցելուների քանակը շատ է, իսկ նրան հանգիստ է հարկավոր:
Նշենք նաև, որ Շուշան Պետրոսյանի մոտ ախտորոշվել է գանգուղեղի փակ վնասվածք:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 24-ին՝ Ժամը 00:10-ի սահմաններում, Գրիգոր Լուսավորիչ-Իտալիայի փողոցների խաչմերուկում՝ Ֆրանսիայի դեսպանատան հարևանությամբ, բախվել են Երևանի բնակիչներ 38-ամյա Էդուրադ Տոնոյանի վարած Toyota և 58-ամյա Արամ Հովհանեսյանի վարած Reno մակնիշի ավտոմեքենաները:
Վերջինս օգտագործվում է տաքսի ծառայությունում` որպես տաքսի, իսկ նրա ուղևորը եղել է Ազգային ժողովի պատգամավոր, ճանաչված երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը:

Госпитализированная после ДТП в центре Еревана известная певица Шушан Петросян все еще находится в отделении реанимации 12/25/2013   13:47  |  Актуальная тема
Госпитализированная после произошедшего в центре Еревана ДТП депутат парламента Армении, известная эстрадная певица Шушан Петросян, продолжает оставаться в реанимационном отделении медцентра “Наири”.
Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сообщил главный анестезиолог-реаниматолог Министерства здравоохранения Армении Анатолий Гнуни.
По словам Анатолия Гнуни, состояние здоровья Ш. Петросян стабильное, певица выразила желание остаться в отделении реанимации, дабы ее сильно не беспокоили.
Напомним, ранее появилась информация, что 24 декабря в Ереване произошло ДТП. Около 00.10 на пересечении улиц Григора Лусаворича и Италии – по соседству с посольством Франции – столкнулись Toyota с г/н 27 ՕՕ 627, за рулем которого находился житель Еревана 38-летний Эдуард Тоноян, и управляемый 58-летним Арамом Ованнисяном Reno с г/н Լ 5457 (009 ԼՍ 99). В салоне автомобиля марки Reno, принадлежащего такси-сервису, находилась депутат Национального собрания Армении, известная эстрадная певица Шушан Петросян.