Գարիկ Ավագյանը նշանակվեց վարչության պետ 12/25/2013   11:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով՝ Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գարիկ Ավագյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր «Փաստինֆո»-ն՝ ՀՀ արդարադատության խորհուրդն առաջարկել էր ՀՀ նախագահին դադարեցնել դատավոր Գարիկ Ավագյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն:
Իսկ ՀՀ Նախագահի՝ դեկտեմբերի 16-ի հրամանագրով՝ Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Գարիկ Ավագյանի լիազորությունները դադարեցվել էին։
16:18 23/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Գարիկ Ավագյանի լիազորությունները դադարեցվեցին. նշանակումն՝ առաջիկայում
19:25 16/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՏավուշի մարզը նոր դատախազ ունի` առայժմ պաշտոնակատարի կարգավիճակում
11:27 16/12/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵվս մեկ դատավոր պաշտոն կստանա դատախազությունում
16:35 12/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆշանակվել է թիվ 3 կայազորի զինվորական դատախազ
15:43 04/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղամբարյանն ազատվեց աշխատանքից
15:55 03/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր Ա.Ղամբարյանը դատախազությունից դուրս գալու դիմում է ներկայացրել

Гарик Авагян назначен начальником Управления Генпрокуратуры Армении по делам о коррупции и преступлениях против экономической деятельности 12/25/2013   12:18  |  Актуальная тема
Приказом генерального прокурора Армении советник юстиции первого класса Гарик Авагян назначен на пост начальника Управления Генпрокуратуры РА по делам о коррупции и преступлениях против экономической деятельности.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо, Совет правосудия принял решение обратиться к президенту Армении с предложением о приостановлении полномочий судьи суда административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун г. Ереван Гарика Авагяна, согласно собственному заявлению.
Приказом Президента Армении от 16 декабря полномочия судьи суда административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун г. Ереван Гарика Авагяна были приостановлены.