Հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում 12/24/2013   13:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտական դիրքերում հակառակորդի կրակոցից  հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողներ՝ Հովհաննես Դավթյանի և Էրիկ Կարապետյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, սակայն նրանք շարունակում են գտնվել հոսպիտալում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը` հավելելով, որ զինծառայողները հրազենային վիրավորում ստացել են ոտքերի շրջանում:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանի տեղեկացմամբ՝ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի  34-104 –րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով (սպանության փորձ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով):
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 22-ին ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում՝ ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից թեթև հրազենային վիրավորում են ստացել զինծառայողներ, 1994թ. ծնված Հովհաննես Ժորայի Դավթյանը և 1994թ. ծնված Էրիկ Սլավիկի Կարապետյանը:

Жизни раненных в результате обстрела с азербайджанской стороны военнослужащих АО НКР вне опасности 12/24/2013 14:02 | Лента новостей
Жизни военнослужащих Ованнеса Давтяна и Эрика Карапетяна, раненных в результате обстрела с азербайджанской стороны, ничто не угрожает. Солдаты продолжают оставаться в военном госпитале. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” проинформировал пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян. Он также сообщил, что военнослужащие получили ранения в области ног.
Старший офицер Следственной службы МО РА Мэри Саркисян сообщила, что по данному возбуждено уголовное дело по п.13 ч.2 ст. 34-104 (покушение на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма).
Напомним, 22 декабря с.г. на боевых позициях, дислоцированных в южном направлении АО НКР, в ходе исполнения служебных обязанностей военнослужащие Ованнес Давтян 1994 г.р. и Эрик Карапетян 1994 г.р. в результате обстрела с азербайджанской стороны получили легкие огнестрельные ранения.