Շուշան Պետրոսյանի առողջական վիճակը կայուն է, գիտակցությունն էլ տեղն է. Անատոլի Գնունի 12/24/2013   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վթարի ենթարկված ԱԺ պատգամավոր, երգչուհի Շուշան Պետրոսյանի մոտ ախտորոշվել է  գանգուղեղի փակ վնասվածք, նրա առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն եւ գտնվում է «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Առողջապահության նախարարության գլխավոր անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ Անատոլի Գնունին՝  հավելելով, որ երգչուհու գիտակցությունը տեղում է և խոսում է:
Շ.Պետրոսյանին վերակենդանացման բաժանմունքում պահելը Ա.Գնունին պայմանավորեց շուրջօրյա հսկողություն սահմանելու անհրաժեշտությամբ։
«Առաջին հերթին պետք է գտնվի շուրջօրյա հսկողության  տակ»,- ասաց նա եւ ծիծաղելով հավելեց, որ լրատվամիջոցները շատ չանհանգստացնեն: Բացի այդ,  երգչուհու այցելուների քանակը շատ է,  իսկ նրան հիմա պետք է հանգիստ։
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, դեկտեմբերի 24-ին՝ Ժամը 00:10-ի սահմաններում, Գրիգոր Լուսավորիչ-Իտալիայի փողոցների խաչմերուկում՝ Ֆրանսիայի դեսպանատան հարևանությամբ, բախվել են Երևանի բնակիչներ 38-ամյա Էդուրադ Տոնոյանի վարած Toyota մակնիշի 27 ՕՕ 627 համարանիշի և 58-ամյա Արամ Հովհանեսյանի վարած Reno մակնիշի Լ 5457 (009 ԼՍ 99) համարանիշի ավտոմեքենաները: Վերջինս օգտագործվում է տաքսի ծառայությունում որպես տաքսի, իսկ նրա ուղևորը եղել է Ազգային ժողովի պատգամավոր, ճանաչված երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը:
Անատոլի Գնունու տեղեկացմամբ՝ գիշերը «Նաիրի» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել վթարից տուժած ևս 2 անձ, ովքեր հետազոտվել են, առաջարկվել է հոսպիտալացնել, սակայն նրանք հրաժարվել են:

Состояние здоровья пострадавшей в результате ДТП в центре Еревана известной певицы Шушан Петросян стабильное – Анатолий Гнуни 12/24/2013   13:03  |  Лента новостей
У известной эстрадной певицы, депутата фракции Республиканской партии Армении Шушан Петросян, госпитализированной в медцентр “Наири”после  ДТП, произошедшего сегодня ночью  в центре Еревана, была диагностирована закрытая черепно-мозговая травма. В данный момент она находится в отделении реанимации медцентра “Наири”. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил главный анестезиолог-реаниматолог Министерства здравоохранения Армении Анатолий Гнуни, добавив, что певица в сознании, разговаривает.
А. Гнуни пояснил, что пребывание Ш. Петросян в отделении реанимации обусловлено необходимостью нахождения под круглосуточным присмотром медиков.
Напомним, ранее появилась информация, что 24 декабря в Ереване произошло ДТП. Около 00.10 на пересечении улиц Григора Лусаворича и Италии – по соседству с посольством Франции – столкнулись Toyota с г/н 27 ՕՕ 627, за рулем которого находился житель Еревана 38-летний Эдуард Тоноян, и управляемый 58-летним Арамом Ованнисяном Reno с г/н Լ 5457 (009 ԼՍ 99).
Пострадавшие в результате аварии были госпитализированы с телесными повреждениями в медцентры “Наири” и “Эребуни”. В салоне автомобиля марки Reno, принадлежащего такси-сервису, находилась депутат Национального собрания Армении, известная эстрадная певица Шушан Петросян.
Как сообщил Анатолий Гнуни, ночь в медцентр “Наири” были доставлены еще двое пострадавших, которым было предложено пройти обследование, однако ониотказались от госпитализации.