Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության գործով ստեղծվել է նոր օպերատիվ-քննչական խումբ 12/24/2013   13:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ գլխավոր դատախազության մամլո ծառայությունը մամուլի հաղորդագրություն է տարածել՝ կապված Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի  հետ:
2013թ. ապրիլի 2-ին` ժամը 9-ի սահմաններում, Կոտայքի մարզի Պռոշյան համայնքի վարչական շենքի մուտքի դիմաց գյուղապետ Հրաչ Հակոբի Մուրադյանի սպանության նախաքննությունը շարունակվում է ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ ՀԿԳ քննության վարչությունում:  քրեական գործի նախաքննության ընթացքում կատարվել են մի շարք քննչական և դատավարական գործողություններ:
Վերջին շրջանում այդ աշխատանքները կտրուկ ակտիվացել են:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ հանցագործության ամբողջական բացահայտման և հանցագործություն կատարած բոլոր անձանց պարզելուն և մերկացնելուն ուղղված գործողությունները համակարգելու նպատակով ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ՝ ՀՀ ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչների ներգրավմամբ, նոյեմբերին ստեղծվել է համատեղ օպերատիվ-քննչական նոր խումբ:
Քրեական գործի նախաքննությունը գտնվում է ՀՀ գլխավոր դատախազության հսկողության տակ: Նախաքննության ընթացքի մասին պարբերաբար զեկուցվում է ՀՀ գլխավոր դատախազին:
Հանրությանը վստահեցնում ենք, որ արվելու է առավելագույնը հանցագործության բացահայտման, իրական մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու համար:

Создана новая оперативно-следственная группа по раскрытию убийства экс-главы сельской общины Прошян Грача Мурадяна 12/24/2013 14:34 | Криминальная хроника
Пресс-служба Генеральной прокуратуры распространила заявление в связи с уголовным делом, возбужденным по факту убийства бывшего главы сельской общины Прошян Грача Мурадяна.
Расследование уголовного дела по факту совершенного 2 апреля 2013г. убийства старосты села Прошян Грача Мурадяна продолжается в Управлении по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции РА. В ходе расследования уголовного дела проводился ряд следственных и процессуальных действий.
В последнее время работы существенно активизировались.
В релизе говорится, что с целью установления всех причастных к преступлению лиц и координации действий по их выявлению по поручению генерального прокурора, при участии сотрудников Полиции и СНБ РА была создана новая совместная оперативно-следственная группа.
Расследование уголовного дела находится под контролем генпрокурора Армении. Ему периодически докладывают о ходе следствия.
Мы заверяем, что сделаем все возможное для раскрытия преступления и привлечения настоящих виновниковк ответственности”, - отмечается в релизе.