Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/20/2013   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 19-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 9 դեպքից բացահայտվել է 8-ը, յուրացման կամ վատնման` 1, խարդախության 4 և մաքսանենգության 3 դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 4 դեպք:
ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու, խուլիգանության և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 3-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было раскрыто 3 случая контрабанды 12/20/2013   13:33  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 9 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 19 по 20 декабря, было раскрыто 8, было раскрыто также 4 случая мошенничества, 1 случай присвоения или растраты, 3 случая контрабанды, 4 случая кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случаю нанесения телесных повреждений, хулиганства и грабежа.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 1 человек погиб, 3 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.