Գողը բացահայտել է մանկապղծին 12/20/2013 11:48 | Միջազգային լրահոս
Իսպանիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է մանկապղծին այն բանից հետո, երբ գողը նրա տանից գողացած տեսագրությունները հանձնել է ոստիկանությանը:
Գողը փակ համարով զանգել է ոստիկանություն և հայտնել, որ տունը կողոպտելու ժամանակ երեք տեսագրություն է գտել, որում մոտ 10 տարեկան երեխաների հետ սեռական գործողություններ են իրականացվում: Նա ասել է, որ տեսագրությունները կթողնի կայանած մեքենայի տակ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Think Spain» լրատվական գործակալությունը, տեսագրության հետ միասին գողը նաև երկտող է թողել, որում նշված է եղել ենթադրյալ մանկապղծի հասցեն, որը գտնվում է Ջաենում:
Երկտողում ասվում է. «Ես այս տեսագրությունները ձեռք բերելու դժբախտություն եմ ունեցել, և իմ պարտքն եմ համարում այն ձեզ հանձնել, որպեսզի դուք անեք ձեր աշխատանքը»:
Կասկածյալը ֆուտբոլի թիմի մարզիչ էր:
Ըստ ոստիկանության տվյալների՝մանկապիղծը շահել է երեխաների վստահությունը և համոզել նրանց պոռնոգրաֆիական ֆիլմեր դիտել իր հետ: Այնուհետև նա սեռական ոտնձգություններ է կատարել նրանց հանդեպ:
Այս պահի դրությամբ սեռական ոտնձգության ենթարկված 4 զոհի ինքնությունը պարզ է, այդ թվում՝ 16-ամյա մի աղջկա, ով ենթադրվում է, որ սեռական ոտնձգությունների ենթարկվել է 10 տարեկանից:
Մանկապիղծը բողոք էր ներկայացրել ոստիկանություն՝ տունը թալանելու կապակցությամբ: Սակայն գողացված իրերի շարքում տեսախցիկի մասին ոչ մի ակնարկ չէր արել:

В Испании квартирный вор разоблачил педофила 12/20/2013   12:03  |  Международные новости
Испанская полиция 19 декабря арестовала футбольного тренера, заподозренного в совращении малолетних, сообщает “Лента.ру” со ссылкой на Agence France-Presse.
Согласно информации, на след подозреваемого полиция вышла благодаря анонимному сообщению, предположительно оставленному человеком, девятью днями ранее обокравшим квартиру тренера.
Вор позвонил в полицию и сообщил дежурному о тайнике, куда он сложил доказательства вины подозреваемого в педофилии. В условленном месте следователи нашли стопку видеокассет с записями соответствующего содержания с участием тренера, а также записку: «Меня постигло несчастье получить в свое распоряжение эти кассеты. Считаю себя обязанным предоставить их вам, чтобы вы могли поработать над ними и упечь этого *** в тюрьму. Пожизненно». К записке прилагался адрес футбольного тренера
На кассетах, найденных благодаря анонимному сообщению, были записи совращения как минимум четверых детей в возрасте около 10 лет. Одного из детей, ставших жертвами педофила, уже удалось найти: им оказался юноша, которому сейчас 16 лет.
Полицейские быстро установили личность подозреваемого в педофилии, провели в его доме и на рабочем месте обыск, после чего арестовали.
По данным полиции, на прошлой неделе тренер обратился с заявлением о квартирной краже. В предоставленном им списке похищенного имущества видеокамеры и кассет не было.