Էդմոն Մարուքյան. ՀՀ-ն ի՞նչ մեխանիզմներ, ինստրումենտներ ունի, որպեսզի վերահսկի «ՀայՌուսգազարդի» կողմից ուռճացված ծախսերը… (տեսանյութ). 168.am 12/20/2013   16:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես գրում է 168.am-ը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանն այօր ԱԺ արտահերթ նիստում հարցադրումներ հնչեցրեց գազի սակագնի մեջ մտնող ուռճացված ծախսերի և կորուստների վերաբերյալ:
«Հայաստանի Հանրապետությունն ի՞նչ մեխանիզմներ, ինստրումենտներ ունի, որպեսզի վերահսկի «ՀայՌուսգազարդի» կողմից ուռճացված ծախսերը…»,- հետաքրքրվեց նա:
Մանրամասները սկզբնաղբյուր-կայքում:
15:50 20/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեքսանդր Արզումանյանը` ՍԴ որոշման մասին. «Նույնիսկ փչացած ժամացույցը կարող է ավելի օգտակար լինել»

Эдмон Марукян: Какими механизмами и инструментарием располагает Армения для контроля раздутых ЗАО “АрмРосгазпром” расходов (ВИДЕО) - 168.am 12/20/2013   18:04  |  Лента новостей
Как пишет 168.am, депутат НС РА Эдмон Марукян на проходящем сегодня внеочередном заседании НС РА затронул вопросы, касающиеся раздутых расходов и убытков, включенных в схему расчета тарифа на газ.
“Какими механизмами и инструментарием располагает Армения для контроля завышенных ЗАО “АрмРосгазпром” расходов”, - поинтересовался парламентарий.
14:23 19/12/2013  |  Лента новостейКС Армении признал соглашение о купле-продаже акций ЗАО “АрмРосгазпром” соответствующим Основному закону страны
12:36 18/12/2013  |  Актуальная темаКонституционный суд Армении рассмотрит в четверг армяно-российские соглашения