Ժամը 12:00-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան 12/20/2013   11:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն, ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ՝ դեկտեմբերի 20-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Այս մասին հայտնում են ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ օրակարգում մի շարք օրինագծեր են և Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավարությունների միջև դեկտեմբերի 2-ին Երևանում ստորագրված երեք համաձայնագրերը:
Նշենք, որ արտահերթ նիստին զուգահեռ ԱԺ շենքի մոտ անցկացվելու է բողոքի ակցիա: Այն նախաձեռնել է ֆեյսբուքյան «Որոշողը մենք ենք» քաղաքացիական նախաձեռնությունը:
Ըստ տարածած հայտարարության՝ նրանք բողոքում են համաձայնագրերի՝ «ՀՀ-ն 30 տարով սուվերենությունից զրկելու՝ ինքնիշխանությունը կորցնելու» որոշումը վավերացնելու դեմ:

Парламент Армении в 12.00 созовет внеочередную сессию 12/20/2013 11:24 | Актуальная тема
По решению председателя Национального Собрания Армении Овика Абраамяна, согласно ст. 70 Конституции РА, по инициативе Правительства 20 декабря , в 12.00 будет созвана внеочередная сессия парламента по установленной инициатором повестке.
Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Как мы уже ранее сообщали, в повестку включены ряд законопроектов и 3 соглашения, подписанные между Правительствами Армении и России 2 декабря в Ереване .
Отметим, что параллельно с внеочередным заседанием перед зданием парламента пройдет акция протеста, организованная участниками фейсбуковской инициативы “Решение принимаем мы”.
Согласно заявлению, они протестуют против ратификации решения, лишающего на 30 лет Республику Армения суверенитета”.