Ընդդիմադիր պատգամավորները պահանջում են ազատ արձակել ԱԺ դարպասների մոտ բողոքող ակտիվիստներին 12/20/2013 13:56 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այս պահին Ազգային ժողովի մոտ «հակապետական համաձայնագրի» դեմ բողոքի ակցիա անող քաղաքացիների նկատմամբ ոստիկանությունը «կրկին սկսել է իր ապօրինությունները», մասնավորապես` մի քանի, միգուցե, մի տասնյակ մարդկանց լցրել են ոստկանական մեքենաները:
Այս մասին ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը` պահանջելով անհապաղ ազատ արձակել ակտիվիստներին՝ հնարավորություն տալով, որ նարնք իրականացնելն Սահմանադրությամբ իրենց երաշխավորված իրավունքները:
Ն.Փաշինյանի կոչին միացավ նաև «Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Թևան Պողոսյանը` հավելելով, որ իրենք ևս նման ահազանգ են ստացել:

Оппозиционные депутаты парламента Армении требуют немедленно освободить участников акции протеста против “антигосударственного соглашения” 12/20/2013 14:31 | Актуальная тема
В отношении участников, проводящих в данный момент у здания парламента Армении акцию протеста против “антигосударственного соглашения”, Полиция вновь прибегла к беззакониям, в частности, усадила активистов, возможно, их 10 человек в полицейские машины.
Об этом на сегодняшнем внеочередном заседании парламента Армении заявил член фракции “Армянский национальный конгресс” Никол Пашинян, потребовав немедленно освободить активистов и предоставить им возможность для реализации гарантированного им Конституцией права.
К призыву Н. Пашиняна присоединился также секретарь “Наследия” Теван Погосян, добавив, что они тоже получили аналогичный сигнал.