Բերման ենթարկված 12 ակտիվիստներն ազատ են արձակվել, ակցիային միացել են ԲՀԿ-ական պատգամավորներ. Tert 12/20/2013   14:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Tert.am-ի տեղեկացմամբ՝ ակտիվիստները Բաղրամյան պողոտան փակելու փորձ արեցին, ինչը ոստիկանները կանխեցին։ Ավելի ուշ ոստիկանները բաց թողեցին բերման ենթարկած 12 ակտիվիստներին։
ԱԺ-ի դիմաց բողոքող ակտիվիստներին են միացել ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ Վահե Էնֆիաջյանը, Վահան Բաբայանը։ Վերջիններս ասացին, որ ոստիկաններն իրավունք չունեին բերման ենթարկել ակտիվիստներին, և իրենք այստեղ են, որպեսզի աջակցեն նրանց, քանի որ համարում են, որ նրանց պահանջն արդարացի է։
Այս պահին Վահան Բաբայանը բանակցում է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի հետ՝ բերման ենթարկված ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիին ազատ արձակելու համար։

В Ереване отпущены 12 подвергнутых приводу участников акции протеста против ратификации армяно-российских соглашений - Tert 12/20/2013 15:09 | Актуальная тема
Как сообщает Tert.am, активисты попытались заблокировать проспект Баграмяна, однако стражи порядка пресекли эту попытку. Полицейские позже отпустили 12 подвергнутых приводу участников акции протеста.
К протестующим перед зданием парламента активистам присоединились члены фракции “Процветающая Армения” Ваге Энфиаджян, Ваан Бабаян. Последние заявили о том, что полицейские не имеют права подвергать приводу активистов, и они пришли поддержать их, поскольку считают, что они предъявляют справедливое требование.
В данный момент Ваан Бабаян проводит переговоры с заместителем начальника Полиции Еревана Валерием Осипяном по поводу освобождения активиста Вардгеса Гаспари.