Կասեցվել է Անիի նախկին ոստիկանապետին ծեծի ենթարկելու գործը 12/20/2013 11:28 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Անիի նախկին ոստիկանապետ Սամվել Սարգսյանին ծեծի ենթարկելու փաստով հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցվել է՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 31-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի հիմքով՝ հայտնի չէ անձը, որ գործով պետք է ներգրավվի որպես մեղադրյալ: Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից, գործի վարույթը կասեցվել է նոյեմբերի 22-ին:
Հուլիսի 19-ին Ս.Սարգսյանը ոստիկանություն հաղորդում էր ներկայացրել, իսկ հուլիսի 20-ին նաև բացատրություն տվել` իրեն հարվածելու մասին՝ առանց կոնկրետ նշելու, թե ում կողմից է հասցվել հարվածը:
Սամվել Սարգսյանը Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության մեջ մեղադրվող Հարություն Սարգսյանի հայրն է: Հիշյալ գործով հուլիսի 16-ի դատական նիստից հետո, որին ներկայացել էր վկա Վարդան Ղուկասյանը, Ս.Սարգսյանը դատարանի միջանցքում՝ բազմաթիվ մարդկանց ներկայությամբ, բռնության էր ենթարկվել:
Ըստ կրկնակի փորձաքննության եզրակացության` Սամվել Սարգսյանն ստացել էր միջին ծանրության մարմնական վնասվածք:

В Армении прекращено уголовное дело по факту избиения экс-начальника полиции района Ани 12/20/2013   11:50  |  Актуальная тема
Производство по уголовному делу, возбужденному по факту избиения бывшего начальника полиции района Ани Ширакской области Самвела Саргсяна прекращено на основании п. 1 ч. 1ст. 31 Уголовно-процессуального кодекса РА: лицо, подлежащее привлечению в качестве обвиняемого, не установлено.Как сообщили информагентству “Фактинфо” в пресс-службе полиции, производство по уголовному делу было прекращено 22 ноября.
19 июля С. Саргсян подал заявление в полицию, а 20 июля дал также разъяснения касательно нанесения ему побоев , не указав конкретно, кто его ударил.
Самвел Саргсян - отец Арутюна Саргсяна, обвиняемого в убийстве жениха дочери экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна. После состоявшегося 16 июля судебного заседания по данного делу, на котором присутствовал и свидетель Вардан Гукасян, С. Саргсян в коридоре здания суда в присутствии многочисленных свидетелей подвергся насилию.
Согласно заключению повторной экспертизы, Самвел Саргсян получил телесные повреждения средней степени тяжести.