Դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավարի պաշտպանը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել 12/20/2013   18:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«ՀՀ դատական դեպարտամենտ» պետական կառավարչական հիմնարկի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանի պաշտպան  Արթուր Գրիգորյանն այսօր  բողոք է ներկայացրել Վճռաբեկ դատարան:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Ա.Գրիգորյանը, բողոքում ինքը միջնորդում է բեկանել Վերաքննիչ դատարանի որոշումը, որով անփոփոխ է թողնվել Միսակ Մարտիրոսյանին երկու ամսով կալանավորելու՝ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը: Պաշտպանը միջնորդում է ազատ արձակել իր պաշտպանյալին կամ վերացնել նրան գրավի դիմաց ազատ արձակելու արգելքը և նշանակել գրավի չափ:
Մ.Մարտիրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածներով` 178-րդ  հոդվածի 3րդ մասի 1-ին կետով և 311-րդ  հոդվածի 1-ին մասով, 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով՝ Միսակ Մարտիրոսյանի կողմից աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու և դատական կարգադրիչների համակարգում աշխատավարձերի յուրացման դեպքերի առնչությամբ:

Адвокат экс-главы Судебного департамента Армении будет добиваться в Кассационном суде отмены решения о заключении его подзащитного под стражу 12/20/2013   19:05  |  Актуальная тема
Адвокат бывшего руководителя государственного учреждения “Судебный департамент РА” Мисака Мартиросян Артур Григорян сегодня подал жалобу в Кассационный суд.
Как сообщил корреспонденту “ФактИнфо” А. Григорян, он ходатайствует об отмене решения Апелляционного суда, по которому решение суда первой инстанции о заключении Миска Мартиросяна под стражу сроком на 2 месяца было оставлено без изменений. Адвокат ходатайствует об освобождении своего подзащитного или снятии запрета на освобождение под залог и назначении суммы залога.
Мисаку Мартиросяну было предъявлено обвинение по двум статьям Уголовного кодекса Армении - п. 1 ч. 3 ст. 178, и по ч. 1 пп. 2 и 3 ч. 3 ст. 311 по фактам получения Мисаком Мартиросяном взятки в особо крупном размере за трудоустройство и присвоения зарплат в системе судебных распорядителей.