Արման Մկրտումյանի եղբայր՝ Ռուբեն Մկրտումյան. «Ես հիմնավորում եմ, որ մարդու իրավունքների պաշտպանի զեկույցն ամբողջությամբ համապատասխանում է իրականությանը» 12/19/2013   09:52  |  Մամուլ
«Հրապարակ» օրաթերթն անդրադարձել է օրեր առաջ արդար դատաքննության վերաբերյալ ՄԻՊ-ի հրապարակած զեկույցին: Լրատվամիջոցի տեղեկացմամբ՝ երեկ անսպասելի այցելու է ունեցել խմբագրությունը:
«Հրապարակ» է այցելել ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահի ՝ Արման Մկրտումյանի հարազատ եղբայրը՝ իրավաբան Ռուբեն Մկրտումյանը, ով, իր խոսքերով, զեկույցը կարդալուց հետո որոշել է, որպես իրազեկ անձնավորություն, որոշ մանրամասներ հաղորդել Արման Մկրտումյանի նյութական առաջխաղացման վերաբերյալ: Դրանք ապացուցում են, որ ՄԻ պաշտպանը չի  սխալվում, և դատական համակարգն իրոք կոռումպացված է:
Ինչպես գրում է թերթը, Ռ.Մկրտումյանն ասել է, որ իր եղբոր ունեցվածքը կտրուկ սկսել է ավելանալ՝ սկսած  1998 թվականից, երբ նա նշանակվել է ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ:
«Հերքելով ՄԻՊ ընդդիմախոսներին՝ ասեմ, որ նա ժառանգություն չի ստացել, որովհետև եթե նա ստանար, ես էլ կստանայի»,-ասել է Ռուբեն Մկրտումյանը՝  ներկայացնելով կոռուպցիայի որոշ փաստեր:
«Ես հիմնավորում եմ, որ մարդու իրավունքների պաշտպանի զեկույցն ամբողջությամբ համապատասխանում է իրականությանը»,- նշել Արման Մկրտումյանի եղբայրը՝ Ռուբեն Մկրտումյանը:
«Հրապարակ»-ի հարցին, թե ինչու է Ռ.Մկրտումյանը որոշել պատժել հարազատ եղբորը, նա պատասխանել է, որ եղբայրը՝ Արման Միկրտումյանը, իրեն և իր ընտանիքին հասցրել է անդունդի եզրին:

Брат председателя Кассационного суда Армении подтверждает, что изложенные в докладе омбудсмена данные полностью соответствуют действительности 12/19/2013   11:10  |  Пресса
Газета “Грапарак” пишет об опубликованном недавно омбудсменом докладе относительно справедливого судебного разбирательства. По сведениям издания, вчера их офис посетил родной брат председателя Кассационного суда Армана Мкртумяна – юрист Рубен Мкртумян, который, по его собственному выражению, ознакомившись с докладом, решил в качестве осведомленного лица представить некоторые детали материального благосостояния Армана Мкртумяна. Они свидетельствуют о том, что омбудсмен не ошибается, и судебная система действительно коррумпирована.
Как отмечает газета, Р. Мкртумян поведал, что благосостояние его брата стало расти с 1998г., после того, как его назначили председателем гражданской и административной палат Кассационного суда.
"Опровергая оппонентов омбудсмена, скажу, что он не получал наследства, иначе я бы тоже получил”, - пояснил Рубен Мкртумян.
“Я подтверждаю, что информация в докладе омбудсмена полностью соответствует действительности”, - отметил Рубен Мкртумян.