Հրշեջ փրկարարը «Միրաժ» գիշերային ակումբում խախտել է հասարակական կարգը. ՀՔԾ 12/18/2013   12:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Ա. Ա.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ քաղաքացի Ա. Ա.-ի հաղորդման` 2013 թվականի նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Նորագավիթ 1-ին հասցեում գործող «Միրաժ» գիշերային ակումբում ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության հրշեջ փրկարար Ս. Կ.-ն իր ընկերների հետ միասին վիճաբանել է Ա. Կ.-ի և գործով չպարզված մի խումբ այլ անձանց հետ:
Այդ ընթացքում դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը, ակումբի բնականոն աշխատանքը և բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, Ա. Կ.-ն և նշված անձինք շուրջ 15 րոպե տևողությամբ բարձրաձայն տվել են հայհոյանքներ, ձեռքերով, ոտքերով և որպես զենք օգտագործվող փայտերի գործադրմամբ բռնություն գործադրել միմյանց նկատմամբ:

Специальная следственная служба РА: Сотрудник МЧС Армении грубо нарушил общественный порядок в ночном клубе "Мираж" 12/18/2013   12:21  |  Актуальная тема
По подготовленным на основании заявления гражданина А.А. материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по ч. 4 ст. 258 УК РА.
Как сообщается на официальном сайте ССС РА, согласно заявлению гражданина, 23 ноября 2013г., в 00.30 в расположенном по адресу г. Ереван, ул. Норагавита 1 ночном клубе ‘Мираж” пожарный спасатель спасательной службы МЧС Армении С.К. вместе со своими друзьями вступил в перепалку с А.К. и не установленной по делу группой лиц.
Грубо нарушив общественный порядок, привычную работу клуба и проявив явное неуважение к обществу, А.К. и вышеупомянутые лица в течение 15 минут громко ругались нецензурными словами и руками, ногами и с помощью используемых в качестве оружия палок учинили насилие друг над другом.