Հայաստանի մարզերում ՄԻՊ գրասենյակները այլևս չեն գործում 12/17/2013   09:23  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 1-ից Լոռու մարզում, ինչպես նաև Հայաստանի մյուս մարզերում այլևս չեն գործում ՄԻՊ գրասենյակները:
Թղթակցի հետ զրույցում ՄԻՊ մամլո խոսնակ Նաիրա Կարմիրշալյանը հայտնել է, որ Հայաստանի բոլոր մարզերում են փակվել ՄԻՊ գրասենյակները:
«Դա ծրագիր էր, որը ֆինանսավորվում էր ԵԱՀԿ-ի կողմից, ծրագիրը երկու տարով էր նախատեսված, ավարտվել է նոյեմբերին»,- ասել է Ն.Կարմիրշալյանը:
Թղթակցի հարցին, թե աևդյոք հաջորդ տարի չե՞ն գործի գրասենյակները, մամլո խոսնակը պատասխանել է, որ եթե պետբյուջեից բավարար չափով հատկացումներ արվեն, ապա միանշանակ կգործեն, սակայն, նրա խոսքերով, հատկացումներ դեռևս չեն արվել:

Офисы омбудсмена перестали действовать в областях Армении 12/17/2013 10:01 | Пресса
“Грапарак” пишет, что в текущем году с 1 ноября в Лорийской области, а также в других областях Армении перестали функционировать офисы омбудсмена.
В беседе с корреспондентом издания пресс-секретарь Защитника прав человека Наира Кармиршалян заявила, что во всех областях Армении закрылись офисы омбудсмена.
“Это была программа, которая финансировалась ОБСЕ. Программа была рассчитана на два года и завершилась в ноябре с.г.”, - пояснила Н. Кармиршалян.
Пресс-секретарь отметила, что офисы будут действовать в том случае, если из госбюджета выделят для этого достаточно средств, но, по ее словам, пока поступлений не было.