Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/16/2013   12:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 13-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 24 դեպքից բացահայտվել է 22-ը, կողոպուտի 2 դեպքից` 1-ը, խարդախության` 3, խուլիգանության, յուրացման կամ վատնման, դրամանենգության և մաքսանենգության  1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 6 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է յուրացման կամ վատնման` 1, գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 3-ական  դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 11-ը`ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 10 ДТП, 1 человек погиб 12/16/2013   13:58  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 13 по 16 декабря в республике был зарегистрирован 1 случай покушения на убийство, который был сразу же раскрыт. Об этом сообщается на официальном сайте Полиции РА
Согласно информации, из 24 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения за указанный период, было раскрыто 22, из 2 случаев грабежа – 1, было раскрыто также 3 случая мошенничества, по 1 случаю присвоения или растраты, фальшивомонетничества и контрабанды, 6 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 3 случаю кражи и нанесения телесных повреждений, 1 случай присвоения или растраты.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 1 человек погиб, 11 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.