Զինվորի ինքնասպանության գործով ձերբակալված 2 զինվորները կալանավորվել են 12/16/2013 16:34 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 10-ին ՊՆ N զորամասում շարքային Վանիչկա Հովակիմյանի մահվան փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալված Շմավոն Կյուրեղյանը և Պարույր Մկրտչյանը կալանավորվել են:
Շմավոն Կյուրեղյանին մեղադրանք է առաջադրվել 2 հոդվածներով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 182-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Պարույր Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 18:10-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ներքին վերակարգում որպես օրապահ ընդգրկված ժամկետային զինծառայող, շարքային Վանիչկա Արամայիսի Հովակիմյանի դին` ծնոտի ստորին շրջանում հրազենային վիրավորումով:

Двое солдат, задержанных по делу о самоубийстве военнослужащего ВС Армении Ванички Овакимяна, заключены под стражу 12/16/2013 17:01 | Актуальная тема
Задержанные в рамках уголовного дела, возбужденного по факту гибели 10 декабря в N-ской воинской части рядового Ванички Овакимяна Шмавон Кюрегян и Паруйр Мкртчян заключены под стражу.
Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сообщила старший офицер следственной службы МО РА Мэри Саргсян.
Шмавону Кюрегяну предъявлено обвинение по двум статьям:: ч. 3 ст. 359 УК РА и ч. 1ст. 182 УК РА. Паруйру Мкртчяну вменяется ч. 3 ст. 359 Уголовного кодекса Армении.
Напомним, 10 декабря сего года в районе 18:10 на территории N-ской воинской части МО Армении был обнаружен труп солдата срочной службы, рядового Овакимяна Ванички Арамаисовича с огнестрельным ранением в области нижней челюсти.
По данному факту в следственной службе МО Армении было возбуждено уголовное дело. Ведется предварительное расследование.