Սաստիկ բքի և անբավարար տեսանելիության պատճառով փակ է Թթու ջուր - Նավուր ավտոճանապարհը 12/16/2013 10:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 09:10-ի դրությամբ, հանրապետության ողջ տարածքում առանց տեղումների եղանակ Է:
Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Աշտարակի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Ստեփանավանի, Տաշիրի, Եղվարդի, Կոտայքի, Սևանի, Դիլիջանի, Գավառի, Սիսիանի, Գորիսի ավտոճանապարհներին և Սելիմի լեռնանցքում տեղ- տեղ մերկասառույց է:
Սաստիկ բքի և անբավարար տեսանելիության պատճառով փակ է Թթու ջուր - Նավուր ավտոճանապարհը:
Եղանակային դժվարություններից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում ժամը 17:00 - ից մինչև 7:00-ն առանց խիստ անհրաժեշտության չօգտվել Թթու ջուր - Նավուր ճանապարհից:

Участок автодороги Тту джур-Навур в Армении закрыт для движения из-за сильной метели 12/16/2013 10:29 | Лента новостей
Министерство транспорта и связи Армении сообщает, что по состоянию на 09.10 16 декабря на всей территории республики ожидается погода без осадков.
На дорогах в Талине, Артике, Ахуряне, Ашоцке, Аштараке, Апаране, Арагаце, Спитаке, Степанаване, Ташире, Егварде, Котайке, Севане, Дилижине, Гаваре, Сисисане, Горисе, а также на Селимском перевале наблюдается гололед.
Из-за сильной метели и плохой видимости на дорогах закрыт участок трассы Тту джур –Навур.
Ввиду плохих погодных условий водителям рекомендуется без крайней необходимости не пользоваться дорогой Тту Джур-Навур с 17:00 до 07:00 по местному времени. Для обеспечения безопасного транспортного движения ведутся снегоуборочные и другие работы.