Սուրենյանցը չի ներկայանա դատաբժշկական փորձաքննության 12/16/2013   15:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 15-ին «Չերի»  ռեստորանային համալիրում ԲՀԿ-ական Վահան Կարապետյանի և քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցի միջև ընդամենը թեժ զրույց է եղել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Սուրեն Սուրենյանցը` հավելելով, որ Վահան Կարապետյանն իրեն չի հարվածել, և որ ինքը բողոք պահանջ չունի:
Սուրենյանցը նաև նշեց, որ այդ մասին ինքը ոստիկանությանն էլ է տեղեկացրել:
«20 տարի Ղարաբաղյան պատերազմից իրար ճանաչում ենք, իրար շատ հարգում ու սիրում ենք»,- ասաց նա և հավելեց, որ  ընկերական հարաբերությունների կարգավորումը տևել է մի քանի րոպե:
Նշենք նաև, որ դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել, սակայն Սուրենյանցի խոսքով՝ ինքը դրա կարիքը չունի և չի գնալու:
Վերջինս խնդրանքով դիմելով մեզ և մյուս ԶԼՄ-ներին, ասաց. «Երկու ընկերների մեջ երբեմն լինում են խնդիրներ, որոնք հարթվում են և չեմ ցանկանա, որ մեծ աղմուկի հանգեցնի»:

Политолог Сурен Суренянц не пожалуется на депутата от ППА. “Старые друзья” лишь немного “погорячились” в разговоре 12/16/2013 16:06 | Лента новостей
15 декабря в ресторанном комплексе “Черри” между депутатом от “Процветающей Армении” Вааном Карапятяном и политологом Суреном Суренянцом всего лишь произошел разговор на повышенных тонах. Об этом “Фактинфо” заявил Сурен Суренянц, добавив, что Ваан Карапетян не бил его и что у него к нему нет претензий и жалоб.
Суренянц отметил также, что сообщил об этом Полиции.
“20 лет уже с Карабахской войны знаем друг друга, уважаем и любим друг друга”, - заявил он. Инцидент с выяснением отношений длился всего лишь несколько минут.
Отметим, что была назначена судмедэкспертиза, однако, по словам Суренянца, он в этом не нуждается и не собирается проходить экспертизу.
Политолог, обращаясь к нам и другим СМИ с просьбой, заявил: “Между друзьями иногда возникают проблемы, которые можно уладить. Я бы не хотел, чтобы это наделало много шуму”.