Մարզպետի և պատգամավորի հայրենի գյուղը կղեկավարի նրանց ավագ եղբայրը 12/16/2013   10:13  |  Ընտրական իրավունք
Արարատի մարզի Ավշար համայնքի ղեկավարի՝ դեկտեմբերի 15-ին կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքում առանց մրցակցի գյուղապետ է ընտրվել Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանի և Ազգային ժողովի պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանի ավագ եղբայր, անկուսակցական Սուրիկ Գրիգորյանը:
Նախապես առաջադրված երկրորդ թեկնածուն՝ անկուսակցական, Ավշարի մանկապարտեզի պահակ Վաղինակ Ասրյանը, սահմանված ժամկետում ինքնաբացարկ էր հայտնել:
Ս.Գրիգորյանը մինչև 2012թ.-ի աշուն տևական ժամանակ եղել է Ավշարի գյուղապետը:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում տեղադրված քվեարկության արդյունքների, Ս.Գրիգորյանի օգտին քվեարկել է 2 219, դեմ՝ 5 ընտրող: 21 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Ավշարի 3 524 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 2 245-ը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, Ավշարի գյուղապետ Անուշավան Մարգարյանի լիազորությունները վաղաժամկետ  դադարեցվել էին՝ նրա հրաժարականի հիմքով: Նա գյուղապետ էր ընտրվել 2012թ.-ի սեպտեմբերի 9-ին:

Беспартийный Сурик Григорян возглавит сельскую общину Авшар Араратской области Армении 12/16/2013 11:20 | Избирательное право
На состоявшихся 15 декабря внеочередных выборах главы сельской общины Авшар Араратской области был избран баллотировавшийся на выборах без соперника старший брат губернатора Араратской области Арамаиса Григоряна и депутата НС РА Араика Григоряна беспартийный Сурик Григорян.
Выдвинувший ранее свою кандидатуру сторож детского сада села Авшар, беспартийный Вагинак Асрян взял в установленные сроки самоотвод.
С. Григорян до осени 2012г. длительное время занимал пост сельского старосты Авшара.
Согласно опубликованным на сайте Центральной избирательной комиссии Армении результатам, в пользу С. Григоряна проголосовали 2 219 избирателей, против – 5 человек. 21 бюллетень был признан недействительным.
Из 3 524 избирателей в выборах главы села Авшар приняли участие 2 245.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, полномочия главы села Авшар Анушавана Маркаряна были досрочно приостановлены в связи с его отставкой. ООн был избран руководителем общины 9 сентября 2012г.