Յամալացին բռնաբարել և դանակահարել է 11-ամյա աղջնակին 12/14/2013 16:29 | Միջազգային լրահոս
Յամալացին դատապարտվել է 25 տարվա ազատազրկման: Այսպիսի պատիժ է սահմանել Յամալի դատարանը 21-ամյա երիտասարդի համար, ով 11-ամյա աղջնակի նկատմամբ դրսևորել է դաժան վերաբերմունք:
Երդվյալ ատենակալները նրան մեղավոր են ճանաչել՝ անչափահաս աղջկան բռնաբարելու և սպանելության փորձ կատարելու համար: Նրանց վճիռն է՝ ամբաստանյալը ներման արժանի չէ:
2013թ. հունվարին հարբած երիտասարդը ներխուժել է դպրոցական աղջկա տուն՝ իմանալով, որ նրա ծնողները տանը չեն:
Խոհանոցային դանակով սպառնալով՝ նա բռնաբարել է անչափահաս աղջկան: Երբ երեխայի ծնողները դռան զանգը տվել են, և աղջիկը փորձել է բացել դուռը, երիտասարդը դանակի 11 հարված է հասցրել աղջկա որովայնին և պարանոցին: Երեխան հրաշքով է ողջ մնացել:
«Уралинформбюро»-ի տեղեկացմամբ դատարանը մանկապիղծի համար առավելագույն պատիժ է սահմանել՝ 25 տարվա ազատազրկում, որից 5 տարին նա պետք է անցկացնի բանտում, իսկ մնացած ժամանակահատվածը՝ խիստ ռեժիմով գաղութում: Բացի այդ դատարանը վճռել է հօգուտ տուժողի՝ ամբաստանյալից՝ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում, բռնագանձել 1մլն. ռուբլի:

Ямалец, изнасиловавший и изрезавший ножом 11-летнюю девочку, приговорен к 25 годам лишения свободы 12/14/2013 16:39 | Международные новости
Суд Ямала вынес приговор 21-летнему жителю, надругавшемуся над 11-летней девочкой. Присяжные заседатели признали его виновным в изнасиловании и покушении на убийство несовершеннолетней. Их вердикт - подсудимый не заслуживает снисхождения, передает «Уралинформбюро».
Согласно информации, в январе 2013 года пьяный молодой человек ворвался к школьнице домой, зная, что ее родителей нет. Угрожая кухонным ножом, он изнасиловал девочку. Когда в дверь позвонили родители и школьница попыталась открыть им дверь, изверг ударил ее 11 раз ножом в живот и шею. Девочка еле выжила.
Как сообщили "Уралинформбюро" в пресс-службе прокуратуры ЯНАО, суд назначил педофилу максимально возможное наказание - 25 лет лишения свободы с отбыванием первых 5 лет в тюрьме, остальных - в колонии строгого режима. В пользу потерпевшей с виновного будет взыскан 1 миллион рублей в качестве морального вреда.