Բացահայտվել է Ակունք գյուղի սպանությունը. Կասկածյալին գտել են ռուս-վրացական սահմանին. NEWS 12/14/2013 13:41 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ Ակունք գյուղում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ սպանության կասկածանքով արդեն կալանավորված անձ կա: Նա նույն գյուղի բնակիչ 30-ամյա Արա Մանուկյանն է, ով դիմել էր փախուստի: Ոստիկաննները Վրաստանի ոստիկանության հետ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ նրան հայտնաբերել են ռուս-վրացական սահմանի Վերին Լարս անցակետի տարածքում:
Դեկտեմբերի 13-ի գիշերը՝ 03:00-ի սահմաններում, գլխուղեղի տրավմայով Վարդենիսի հիվանդանոց է տեղափոխվել 22-ամյա Հարություն Հայրապետյանը, որն ավելի ուշ մահացել է: Ավելի ուշ ոստիկանները գտել են Ակունք գյուղի բնակիչ 39-ամյա Կամսար Խաչիկի Հակոբյանի դին՝ գետնին ընկած վիճակում: Նրա կողքին հայտնաբերվել են կրակված պարկուճներ: Նշանակվել էր դատաբժշկական քննություն:

Раскрыто убийство в армянском селе Акунк. Подозреваемого задержали на российско-грузинской границе – NEWS.am 12/14/2013 13:49 | Актуальная тема
По сведениям источников Новости Армении – NEWS.am, в рамках дела об убийства в селе Акунк задержан подозреваемый. Это житель того же села 30-летний Ара Манукян, находившийся в бегах.
Благодаря совместной работе полиции Армении и полиции Грузии подозреваемый был задержан на территории пропускного пункта Верхний Ларс на российско-грузинской границе.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, в 3:00 утра 13 декабря с травмой головного мозга в больницу города Варденис был доставлен 22-летний Арутюн Айрапетян. Юноша позже умер.
Сотрудники полиции обнаружили на месте происшествия тело 39-летнего Камсара Акопяна. Рядом с ним были найдены гильзы. Была назначена судебно-медицинская экспертиз, передает NEWS.am.