700 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 12/14/2013 13:32 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 8-ից 14-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 160 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 700 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, տուրք չտալով հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին, շարունակել են հավատարիմ մնալ հրադադարի պահպանման ռեժիմին և առաջնային գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия на границе с Нагорным Карабахом порядка 160 раз 12/14/2013   13:40  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны НКР, с 8 по 14 декабря на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около160 раз. Было произведено более 700 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР остались верны режиму перемирия, уверенно осуществляя боевое дежурство по всей линии соприкосновения.