Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/13/2013 14:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 12-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 9 դեպքից բացահայտվել է 7-ը, խարդախության 8 դեպքից` 7-ը, ապօրինի ծառահատման և յուրացման կամ վատնման 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 2 դեպք:
Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը և հավելում, որ նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության փորձի` 1, գողության 4 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 2 պատահար. 2 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике раскрыто 7 случаев нанесения телесных повреждений 12/13/2013 17:12 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 9 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 12 по 13 декабря, было раскрыто 7, из 8 случаев мошенничества – 7, было раскрыто также по 1 случаю незаконной вырубки леса и присвоения или растраты, 2 случая кражи.
Из ранее совершенных преступлений был раскрыт 1 случай покушения на убийство, 4 случая кражи и 2 случая нанесения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 2 ДТП: 2 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.