Տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի տասներորդ նիստը 12/13/2013   18:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 13-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանում տեղի է ունեցել սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի տասներորդ նիստը Գագիկ Հարությունյանի նախագահությամբ:
«Ընտրական համակարգին ներկայացվող սահմանադրական պահանջները» հայեցակարգային հիմնախնդրի վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել հանձնաժողովի անդամ Հրայր Թովմասյանը: Հանձնաժողովի անդամների կողմից քննարկվել են վերոնշյալ հիմնախնդրի հայեցակարգային մոտեցումները:

Состоялось 10-е заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам – Минюст Армении 12/14/2013   08:42  |  Лента новостей
13 декабря состоялось 10-е заседание Специализированной комиссии по конституционным реформам, которое вел председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян.
Как передает пресс-служба Минюста РА, на заседании в КС выступил министр юстиции РА Грайр Товмасян с докладом на тему “Конституционные требования к избирательной системе”, обсуждались соответствующие концептуальные подходы. Следующее заседание назначено на 20 декабря с.г..