Կիևում անհայտ անձինք կողոպտել են ֆինանսների դեպարտամենտը 12/13/2013   18:45  |  Միջազգային լրահոս
Անհայտ անձինք կոտրել են Կիևի քաղաքապետարանի ֆինանսների դեպարտամենտի մի քանի աշխատասենյակների դռներ և գողացել տեխնիկա ու փաստաթղթեր: Այս մասին հայտնում է «РИА Новости»-ն՝ հղում կատարելով ֆինանսների դեպարտամենտի՝ Կիևի քաղաքային ստորաբաժանման տնօրեն Վլադիմիր Ռեպիկին:
Ըստ պաշտոնյայի՝ անհայտ անձինք մտել են դեպարտամենտի տնօրենի, գլխավոր հաշվապահի և գանձապահի աշխատասենյակներ: Անհետացել են սարքավորումներ և ֆինանսական փաստաթղթեր:
Ներկայումս իրավապահներն  իրականացնում են քննչական գործողություններ:
Լրատվական գործակալությունը հիշեցնում է, որ երկրում եվրաինտեգրման կողմնակիցների հանրահավաքները նոյեմբերի 21-ից չեն դադարում: Ցուցարարները դեկտեմբերի 1-ին գրավել են քաղաքապետարանի շենքը:

В Киеве неизвестные ограбили департамент финансов 12/13/2013   19:04  |  Международные новости
В Киеве неизвестные сломали двери в нескольких кабинетах департамента финансов и украли технику и документы. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на Владимира Репика, директора департамента финансов киевской городской госадминистрации, передает Газета.Ru.
По словам чиновника, сотрудники, придя на работу, обнаружили, что несколько дверей кабинетов были вскрыты со следами взлома.
По информации Репика, неизвестные проникли в кабинеты директора департамента, главного бухгалтера и кассира. Пропала оргтехника и документы финансового характера.
В настоящее время правоохранительные органы уже приступили к следственным мероприятиям.
Информагентство напоминает, что митинги сторонников евроинтеграции не прекращаются в стране с 21 ноября. Протестующие захватили здание городской администрации 1 декабря.