Զարուհի Փոստանջյանը կդիմի Վերաքննիչ դատարան 12/13/2013   16:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը կբողոքարկի Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումը:
Վերջինս դեկտեմբերի 6-ին մերժել իր հայցը, որով նա դատարանից պահանջում էր Փակ շուկայի ապօրինի կառուցապատման համար քրեական պատասխանատվության ենթարկել կառուցապատողին՝ գործարար Սամվել Ալեքսանյանին, և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Զ.Փոստանջյանը, առաջին ատյանի դատարանի որոշումը վերացնելու  և քրեական գործ հարուցելու պահանջով բողոքը Վերաքննիչ դատարան կներկայացվի դեկտեմբերի 16-ին:
Ըստ նրա` Սամվել Ալեքսանյանը խախտել է Քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածը` պատմության և մշակույթի հուշարձաններ ոչնչացնելը կամ վնասելը: Իսկ քաղաքապետարանը օրենքով սահմանված կարգով միջոցներ չի ձեռնարկել կառուցապատողի ապօրինի գործողությունները կասեցնելու, կանխարգելելու ուղղությամբ:
15:46 05/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆախախորհրդարանի անդամ Վարդան Հակոբյան. «Ծածկած շուկայի խնդրին թող ոչ ոք չփորձի վերջակետ դնել»
10:13 02/11/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: ՀՀ ոստիկանապետ. «Ես քարը քարին դնողների կողմանկիցն եմ»
20:19 30/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՓակ շուկայի հարցը կքննարկվի նաև պատկերասրահում
18:20 17/10/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԲերված հիմքերը բավարար չեն անվտանգության ապահովման պաշտպանության միջոցներ կիրառելու համար
12:28 07/10/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶարուհի Փոստանջյանի ներկայացուցչին՝ «Բարի լինեիք, գայիք՝ ծանոթանայիք»

Заруи Постанджян будет добиваться привлечения застройщика “Крытого рынка” и мэра Еревана к уголовной ответственности в Апелляционном суде 12/13/2013 16:57 | Актуальная тема
Руководитель парламентской фракции “Наследие” Заруи Постанджян намерена обжаловать решение суда общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
Суд 6 декабря отклонил иск, по которому требовалось привлечь застройщика, предпринимателя Самвела Алексаняна, и мэра Еревана Тарона Маргаряна к уголовной ответственности за незаконное строительство Крытого рынка.
Как сообщила корреспонденту ИА “ФактИнфо” З. Постанджян, она планирует подать жалобу в Апелляционный суд с требованием аннулировать решение суда первой инстанции и возбудить уголовное дело 16 декабря.
По словам оппозиционного депутата, Самвел Алексанян нарушил ст. 264 Уголовного кодекса РА (“уничтожение или повреждение памятников истории и культуры”), а Мэрия Еревана в предусмотренном законом порядке не предприняла меры для предупреждения и пресечения незаконных действий застройщика.