Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/11/2013 15:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 10-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 7 դեպքից բացահայտվել է 6-ը, խարդախության` 10, յուրացման կամ վատնման, խուլիգանության և մաքսանենգության 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Բացահայտվել է գողության 3 դեպք: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար. 4 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: За минувшие сутки в республике было раскрыто 10 случаев мошенничества 12/11/2013   16:27  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 7 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 10 по 11 декабря, было раскрыто 6, было раскрыто также 10 случаев мошенничества, по 1 случаю присвоения или растраты, хулиганства и контрабанды, 3 случая кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случаю кражи и нанесения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 4 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.